تعبیر خواب دیدن مرده؛ خوابِ مرده خوب است!

دیدن ارواح در خواب معمولا رایج است و چنین خواب هایی اغلب ترسناک و وحشت آور هستند. قسمت هایی از مغز که رویا را تحریک می کنند، “مراکز هیجانی” محسوب می شوند شاید به همین دلیل رویاها اغلب معنی خاصی ندارند. در جریان تحقیقی که در نشریه ی علمی Social Psychological and Personality Science منتشر شده، گروهی از محققان آمریکایی و بریتانیایی پی بردند میان وقایع خاصی که در خواب های ما رخ می دهند و تعاملی که ما بعداً با اطرافیان مان داریم، ارتباط وجود دارد. چگونگی تفسیر رویا و همچنین مفاهیم ضبط شده در رسالات تعبیر خواب تا حدی متاثر از گفتمان سیاسی و مذهبی موجود در جامعه بوده است.

روز ۱۳ ام ماه : بعد از نه روز تعبیر می شود. روز ۶ ام ماه : بعد از يک يا دو روز تعبير مي شود. اگر در خواب شما یا همسرتان خیانت کردید یعنی یکی از شما نیازهای خود از رابطه را دریافت نمیکند. قبل از آنکه سر تکان دهید و بگویید از نظر شما هیچ ارتباطی میان دنیای خواب و بیداری وجود ندارد باید این حقیقت را بدانید که دانشمندان پی برده اند خواب های ما می توانند روی رفتارهای ما در زمان بیداری تأثیر بگذارند. بخشهای دیگری از مغز هم فعالیت خود را افزایش میدهند. آن ها معتقدند شما می توانید از احساس فوق العاده ای که در این خواب داشتید بهره ببرید و این حس اعتماد به نفس را به زندگی روزانه ی خود آورید.

بخشهایی از مغز از شدت فعالیت خود تا میزان قابل توجهی کم میکنند. همچنین ممکن است نشان دهد که نگران توانایی خود برای برقراری ارتباط با دیگرانید و یا نگرانید که چیزی شرمآور گفته باشید. به گفته ی کارشناسان، این اتفاق زمانی رخ می دهد که شما موفق می شوید چیزی که واقعاً به دنبالش بوده اید را به خود جذب کنید. احتمالاً تصور می کنید این دست خواب ها چیزی جز افکار آرزومندانه ی شما را نشان نمی دهند اما کارشناسان معتقدند حس «برنده شدن» ممکن است به دیگر جنبه های زندگی تان مربوط باشد که نسبت به آن ها احساس خوبی دارید، مثلاً اینکه احساس می کنید در زندگی عاشقانه تان انسان خوش شانسی بوده اید.

این بخش از مغز به ایجاد تصاویر شفافی کمک میکند که در طول خواب میبینیم. در ادامه می خواهیم ببینیم علم چه نظری در مورد تعبیر خواب پول دارد و به بررسی معنای ۵ مورد از رایج ترین خواب های مرتبط با پول خواهیم پرداخت. برای مثال، قشر بینایی ثانویه در مغز که مسئولیت تصویرسازی را بر عهده دارند، به شدت فعالیت خود را در هنگام خواب افزایش میدهد. دیدن چنین خواب هایی ممکن است لزوماً به این معنی نباشد که شما در یک قرعه کشی برنده ی پول خواهید شد اما می توانید این انتظار را داشته باشید که انرژی مثبت بیشتری به خود جذب کنید و فرصت های بیشتری برای برنده شدن بر سر راه تان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید