تعبیر خواب های رایج و معانی آن – مجله تصویر زندگی

این بدان معناست كه متأسفانه نمیتوانیم بهطور ارادی فرد موردعلاقهی خود را در خواب ببینیم. ممکن است نشانهی اشتیاقی ناخودآگاه به ادامهی یک رابطه با یک فرد خاص باشد. همچنین ممکن است با آنها استعداد مشترک داشته باشیم. اصلاً از رختخواب خود که بلند شدی، بگو: خیر است. «بُشْرَی أَعْرِفُهَا» مژدهای که من آن را میشناسم. در آن جمع ممکن است یک آدم بد نفسی باشد حسودی باشد به هر حال دیگر اینها را دیگر توجّه داشته باشید.

«وَ فِی الآخِرَهِ بِالجَنَّه» در آخرت هم با بهشت است. از مولای ما حضرت باقر (ع) روایت شده است «فِی قُولِهِ تَعالی» خدا میفرماید که:«الَّذِینَ آمَنُوا وَ کانُوا یَتَّقُونَ لَهُمُ الْبُشْری فِی الْحَیاهِ الدُّنْیا وَ فِی الْآخِرَهِ» ببینید آن که اهل ایمان و اهل تقوا هستند در همین حیات دنیا و در آخرت به اینها مژده داده میشود. یکی از نعمتهایی که در آن سوره چند مرتبه به آن اشاره کرده است که خدا به حضرت یوسف داده است، همان قدرت تعبیر بوده است.

اینجا برای اینکه این مطلب ناقص نباشد به مناسبت از بزرگان ما، از اساتید ما برای شما راجع به خواب چیزی نقل میکنم که… بعضی از شعرای ما، بعضی از قدمای ما حالا نه قدما، قدمای معاصر اینها هوس کردند که بروند دم چراغ، مثل این عینیهی ابو علی سینا را بسازند. بحث و رد و قبولى كه هست همه در باره رؤيايى است كه نه اسباب خارجى طبيعى دارد و نه ريشهاش اسباب مزاجى و يا اتفاقى است، و نه مستند به اسباب داخلى و اخلاقى است و در عين حال با حوادث خارجى و حقائق كونى ارتباط هم دارد.

حالا اگر تلفن بزنی به فلان خانم بگویی او هم بگوید: ای وای صدقه بگذار، نمیدانم چه شده است، ای دنیا خراب دارد میشود، این حرفها نه. اگر ببینی خودت مردهای و تو را میزنند، یعنی در دین و ایمان قوت خواهی داشت، و بعضی از تعبیرگران گفتهاند: بدهی تو پرداخت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید