تعبیر خواب – ویکی شیعه

آن دفعه هم خدمت شما گفتم که این قضیه خیلی حسّاس است. یعنی این جمله در بین معارف الهیّه تک است و خیلی دقّت لازم دارد. اگر در خواب لباس خود را عوض می کنید یعنی شما سعی دارید خودتان را طور دیگری نشان دهید نه آن کسی که واقعا هستید. اگر در خواب لباس نو و نفیسی خریده اید و در حال پوشیدن آن هستید یعنی: شما تمایل به دیده شدن دارید، شما دوست دارید از ظاهر و بعد بیرونی شما تعریف شود. اگر در خواب کسانی که دوست شان دارید را به قتل می رسانید یعنی: شما در حال دور شدن از صفات خوب خود هستید، شما به مرحله ای رسیده اید که پایبندی خود به اعتقادات و خط قرمزهای زندگی تان را از دست داده اید.

خوب این جملهی بسیار حسّاسی است که میتوانم بگویم شاید به این صراحت در آثار اهل بیت (ع) تا به حال مطرح نشده است. شما ممکن است در حال فراموش کردن عشق خود باشید یا اینکه می خواهید احساسات تان را به طور کلی تغییر دهید. اگر در خواب فردی غریبه را به قتل رساندید یعنی به بینشی جدید در زندگی رسیده اید، اگر در خواب قصد کشتن کسی را داشتید یا موفق به انجام آن نشدید یعنی تمایل به دگرگونی درونی را دارید.

اگر در خواب لباس هایی کهنه یا پاره به تن دارید یعنی: می ترسید رازهایی فاش شوند و خود واقعی شما یا چیزهایی که پنهان می کنید آشکار شوند. بنابراین، رویا تلاشی است برای برقراری ارتباط با خود در مورد چیزهایی که شما را از تبدیل شدن به یک فرد کامل و کاملاً رشد یافته باز می دارد. متن زیر مشروح سخنرانی حجت الاسلام فاطمی نیا در جلسه هفتگی شرح صحیفه سجادیه مورخ دهم شهریور است که از نظر می گذرد.

فایل صوتی این سخنرانی را نیز می توانید از لینک بالا دریافت کنید. اگر در خواب برهنه باشیم یعنی از حقایق زندگی مان فرار می کنیم. اگر در خواب زندگی حیوانی را گرفتید یعنی: در حال تغییر دادن عواطف خود هستید. چنین خوابى گاه مانند خواب حضرت ابراهیم(ع) در کشتن فرزندش یا خواب حضرت رسول(ص) درباره ورود مسلمانان به مسجد الحرام – در حالى که موى سر را تراشیده و ناخن هایشان را کوتاه کرده اند- واضح و روشن است و انسان به آسانى مطلب را در مى یابد؛ و زمانى غیر صریح و به بیانى «به لباس در آمده» که وصول به حقیقت و معناى اصلى اش دشوار است؛ مانند خواب حضرت یوسف که یازده ستاره و خورشید و ماه را در حال سجده بر خود مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید